Maliye Okulu Mezunları, Prof. Dr. Ziyaettin BİLDİRİCİ ve YMM Dr. Ahmet KAVAK'ın ev sahipliğinde İstanbul Üniversitesi Balta Limanı Tesislerinde üçüncü toplantıyı gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Kemal MUTLU (1977) ve Maltepe Üniversitesi Sağlık ve Sosyal İşletmeler Müdürü Dündar COŞKUN'un da (1987) katıldığı  gecenin en eski mezunu Emekli Mahkeme Başkanı Şeref TÜRKSOY (1958), Maliye Okulu'na girişinin duygulu öyküsünü anlatarak Okulumuzun yaşam çizgisini belirlemedeki olumlu etkisini bireysel tarihinden örneklerle aktardı.

Gecede, İstanbul Üniversitesi Genel Sekreteri Yusuf AKÇA ve Onursal Genel Başkanımız Av. Mehmet KAYA tarafından Darphane ve Damga Matbaasınca basılan hatıra para armağan edildi.

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ