MUSTAFA EKİCİ (Ankara - 1983)

MKK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

Mustafa Ekici

 

1967 yılında Malatya’nın Hekimhan ilçesinde doğdu. Ankara Maliye Meslek Lisesini bitiren EKİCİ Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Endüstriyel İlişkiler Bölümünden 1988 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim dalında tamamladı.

1983-1989 yılları arasında Maliye Bakanlığında çalıştı. 1990-2002 yılları arasında ise Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünde müfettiş yadımcısı/ müfettiş olarak görev yaptı.

01.06.2002 tarihinde müdür ünvanıyla göreve başladığı Merkezi Kayıt Kuruluşunda halen finans, muhasebe, idari işler, satınalma ve insan kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Mezunumuza görevinde üstün başarılar, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz. 

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ