Prof. Dr. İlhami SÖYLER

isoyler1958 yılında Kahramanmaraş'a bağlı Afşin İlçesi'nin Çobanbeyli Kasabası'nda doğdu. 1976 yılında Ankara Maliye Okulunu bitirerek Maliye Bakanlığında memur olarak göreve başladı. 1980 yılında Ankara İTİA Ekonomi-Maliye Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Vergi Denetmenliğine atandı.

1987 yılında Gazi Üniversitesi Maliye Anabilim Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Bütçe Kontrolörlüğüne, 1990 yılında Bütçe Başkontrolörlüğüne atandı. 1996 yılında aynı Bakanlıkta Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına, 2003 yılında da Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 24 Temmuz 2008 tarihinde Sayıştay Savcı Yardımcılığı görevine getirilen SÖYLER, Ekim-2010'dan bu yana Sayıştay Savcılığı görevinde bulundu.

2013 yılında kendi isteğiyle bu görevden emekli oldu. 2014 yılında Mali Hukuk dalında Profesör oldu. Bilkent, Ufuk ve Atılım Üniversitelerinde öğretim üyeliği yaptı.Başlıca araştırma alanları şunlardır: Mali hukuk (Vergi, Bütçe, Devlet Malları, Hazine) İslam hukuku, ekonomisi ve finansı (Katılım Bankacılığı, Sukuk, Tekafül)  

Prof. Dr. İlhami SÖYLER, evli ve iki çocuk sahibi olup Fransızca bilmektedir. Yayımlanmış 7 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunan mezunumuz, aynı zamanda Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Mali Hukuk Ana Bilim Dalı öğretim üyesidir.

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ