Haberler

Maliye, hukuk ve ekonomi konusundaki en son haberleri burada bulabilirsiniz.


{youtube}udaR6ey7R08{/youtube}

MALİYE OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ

GENEL BAŞKANLIĞINDAN


kaldigimizyerden


Sevgili Mezunlarımız,

Maliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi ve şubelerinin, Antalya, Bursa, Gaziantep, Mersin dernekleri ve Maliye Okulu Spor Kulübü ile birlikte organize ettiği gece öncesinde "örgütlenme, vakıf ve MOMAŞ" konularında çalıştay gerçekleştirilmişti.

Genel Başkanımız tarafından 3 Kasım 2017 günü deklare edildiği gibi, yol haritamızı belirlemek üzere Çalıştayımızda katılımcılarımızın üç başlıkta masaya yatırdığı konulara ilişkin ön değerlendirme raporlarını, Derneklerimizin yönetim kurullarının ve siz okuldaşlarımızın bilgisine sunuyoruz.

Çalıştay raportörlerinin Genel Merkezimize ilettiği raporlarda özetle,

- Örgütlenme konusunda şu haliyle federasyon ya da tek dernekte birleşme kararı alınmasının geniş mezun kitlesince kabullenilebilecek bir durumda olmadığı, bu durumda örgütlenme konusunun başka bir platformda ya da geniş katılımlı bir genel kurul veya üye toplantısında ayrıntılı bir biçimde anlatılarak tekrar görüşülmesi gerektiği;

- Vakıf konusunda, gerekli fizibilitesi ve etüdleri iyi yapılmış faaliyet konuları yeniden ele alınmak üzere, bu aşamada Derneğin etkin ve verimli çalışması kaydıyla vakıf kurulmasına gerek olmadığı yönünde bir kanaat oluştuğu;

- MOMAŞ konusunda ise tüm paydaşları Maliye Okulu mezunlarından oluşan anonim şirketin faaliyetine devamında, şirket yöneticilerinin de kabul ettiği üzere mezunlarımızın diğer yapılanmaları olan bağımsız dernekler ve MOMDER Genel Merkezi ile irtibat halinde olması gerektiği düşüncesinin ön plana çıktığı (bir katılımcının derneklerin özel hukuk kurallarına göre kurulan şirketin kararlarına karışmasına olanak bulunmadığı yönündeki dipnotuyla);

belirtilmiştir.

Maliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi
Yönetim Kurulu


malok1


MALİYE OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ

GENEL BAŞKANLIĞINDAN 

Sevgili Mezunlarımız,

Yönetime geldiğimiz, 23 Nisan 2017 tarihli Genel Kurulumuzun üzerinden dört ay geçti.

Bahar aylarında mezunlarımızın buluşmaları, derneklerimizin genel kurulları oldu.

Gelişmeleri yerinden izlemek; mezunlarımızın, okulun adını yaşatmaya dönük, yaşama geçmeyi bekleyen projelere ilgisini arttırmak, mezunlarımıza anlatmak ve mezunlarımızı anlamak adına tüm bu organizasyonların içinde olmaya çalıştık.

Yeri geldi, yönetim kurulu olarak aynı anda iki yerde olduk.

Antalya, Marmaris, Ankara’da son iki yıl içinde yapılan verimli toplantılarla üretilen projelere hayat verecek havayı, suyu yani enerjimizi koordineli ve boşa sarf etmeden kullanmayı Kuşadası’nda şahsi çabayla bir araya gelmiş mezunlarımıza anlatıp, ertesi  günün akşamında Cunda’da buluşan Balıkesir ve çevresi mezunlarımızın birlik beraberlik havasını soluduk. Aynı akşam dönem buluşmalarının konuğu olduk.

Birer ay arayla İstanbul Şubesi ve Ant-MOMDER olağan genel kurulları yapıldı.

Yönetime gelen Dr. Yusuf AKÇA ve Atila GÜMÜŞ başkanlıklarındaki her iki Derneğimizin değerli Yönetim Kurullarının yanısıra, İzmir Şubemizin birlikte hareket etme adına, Genel Merkez Koordinasyonunu benimseyen mesajları gücümüze güç kattı.

Antalya’nın Bucak ilçesindeki Oğuzhan Ortaokulu'na mezunlarımızın bağışlarıyla yaptırılacak kütüphanenin protokolünü Genel Merkez olarak Ant-MOMDER ile birlikte imzaladık.

Güz dönemi çalışmalarımıza bu kez anılan kütüphanenin açılışıyla başlamış olacağız.

Eylül ayının ikinci yarısında yapacağımız Sorgun Göleti trekking faaliyeti Ankara ve çevresindeki ilk faaliyetimiz olacak.

Cumhuriyet haftasında Ankara’da yapılacak gecenin hazırlığı içindeyiz.

Birlikte organize edeceğimiz bu gece öncesinde -gündüz saatlerinde- Maliye Okulu adını taşıyan tüm dernek-kulüp-şirket yönetimleriyle Vakıf Müteşebbis heyeti olarak bir araya geleceğimiz bir çalıştayımız da yer alacak.

Tüm mezunlarımızın yararına olacak işlerde elimizi taşın altına koymayı görev bildik. Şevkimizi hiçbir şeyin kırmasına izin vermeden üstlendiğimiz görevin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

Başarının, çabamızla siz mezunlarımızın desteğinin bir araya gelmesiyle gerçekleşeceğine inancımız sonsuzdur.

 

Saygı ve sevgilerimle,


Ahmet KAYA

Maliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi
Yönetim Kurulu Adına 
Genel Başkan


İletişim Bilgileri:

Ahmet KAYA - Genel Başkan (Ankara, 1977)  Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız " data-mce-href="mailto: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız "> Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Ersan BAŞKAYA - 2. Başkan (Ankara, 1985)  Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız " data-mce-href="mailto: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız "> Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Av. Buğra YEGÜL - Genel Sekreter (Ankara, 1994)  Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız " data-mce-href="mailto: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız "> Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

malok1


MALİYE OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİNDEN

GENEL KURUL SONUÇ DUYURUSU

Değerli Üyemiz;

Derneğimiz İstanbul Şubesi Genel Kurulu 13 Haziran 2017 tarihinde saat 19.00’da Biz Cevahir Hotel İstanbul, “Büyükdere Caddesi No:117 34349 Gayrettepe – İstanbul” adresinde yapılmıştır. 

Genel Kurulda yapılan seçim sonucunda yönetim kurulu üyeliklerine seçilen mezunlarımız aşağıdaki gibidir:

- Yusuf AKÇA 
- Aydın DEDE
- Tülay OĞHAN
- Mehmet YILDIZ
- Celali YILMAZ
- Dündar COŞKUN
- Dilek TAŞÖREN

  • MALOK 2017_15
  • BBQ-Partisi
  • topuklu-kızlar

Geleneksel buluşmalarımızı kaldığımız yerden sürdürüyoruz. Altı yıl ara verdiğimiz gecemizi, iki ay önce söz verdiğimiz gibi, İzmir ve İstanbul şubelerimiz, Antalya, Bursa, Gaziantep, Mersin MOMDER ve MOSK yönetim kurulları ile yapılan görüşmeler sonucunda sürdürmeyi kararlaştırdık.

Okul arkadaşlığı bir yana, aynı dönemlerde bir arada olmayan mezunlarımızın sosyal ortamlarda sürdürdüğü Maliye Okulu kardeşliğini pekiştirebilmeleri ve yakından tanışabilmeleri için büyük bir fırsat yaratacak gecemizde altlı-üstlü dönemdaşlar olarak yaşımız kaç olursa olsun hiç kuşkusuz okul yıllarına geri döneceğiz.

Gecemize Ankara dışından gelecek mezunlarımız için konaklama olanakları araştırıyoruz; gelişmeleri bu sayfadan izleyebilirsiniz. Ayrıca, Litai Hotel & Spa avukatlara tanıdığı kolaylığı 20 oda için bizlere de sundu. Buna göre, oda fiyatlarının (kahvaltılı) tek kişi 120, çift kişi 175 TL olduğu iletildi.

Daha çok mezunumuz ile birarada olabilmek ve kaliteli hizmet alabilmek amacıyla en uygun mekan ve fiyatı veren firmayı aradık. Benzer oteller arasında Barolar Birliği Litai Hotel & Spa kişisel girişimlerimiz sonucunda fiyat/kalite karşılaştırmasında ilk tercihimiz oldu. Böylelikle geceye katılım bedeli 100 TL olarak saptandı.

Rezervasyonunuzu, yukarıdaki afişimizde görüldüğü gibi Genel Sekreterimiz Av. Buğra YEGÜL'e 0532 731 07 79 numaralı GSM telefonundan yaptırabileceğiniz gibi davetiyenizi size en yakın MOMDER şube veya MOM dernekten alabilirsiniz.

27 Ekim 2017 Cuma günü saat 19.00'da buluşmak üzere...

Sevgiyle, saygıyla, sağlıkta ve dostlukta kalın... 

Konaklama

OECD Yenimahalle Oda Fiyatları (300 kişi kapasiteli)

Bakanlık personeli 33 TL 
Diğer kamu personeli 42 TL 
Serbest ve diğer mezunlar 50 TL

Konaklamak isteyen mezunlarımız buna yönelik taleplerini buradan veya sağdaki MOM Gecesi Katılım Formu'nu doldurarak Genel Merkezimize iletebilirler.

Maliye Okulu Mezunları Derneği
Genel Merkezi

MALİYE OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ

GENEL MERKEZİNDEN

 

Maliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi (MOMDER) 2017 Yılı Olağan Genel Kurulu mezunlarımızın katılımı ile 23 Nisan 2017 pazar günü gerçekleştirilmiştir.

Olağan Genel Kurula katılan tüm Mezunlarımıza teşekkür ederiz.

Genel Kurulda seçilen Yönetim ve Denetim Kurullarımız

Yönetim Kurulu
Asil Üyelerimiz  Görev  Yedek Üyelerimiz
Ahmet Kaya Başkan   Tuğba Ege
Nurten Çukur YK Üyesi   Olgun Tuncay Ayvacı
Mesut Kullar YK Üyesi   Alper Alpaslan
Ersan Başkaya 2. Başkan   Erdal Dayıoğlu
Kemal Murat Kırmızıgül Sayman   Ali Türetken 
Hakan Dilaver YK Üyesi  Yüksel İç 
Buğra Yegül Genel Sekreter   Kazım Farımaz
Denetim Kurulu
Ahmet Özdemir  Erkulu Çardakkaya
Ayhan Erkara  Ayşe Doğan
Seyit Yılmaz  Sevil Özçelik Kırmızıgül


Yönetim ve Denetim Kurullarımıza yeni dönemde başarılar dileriz.

Tüm Mezunlarımıza Hayırlı Olsun.

Saygılarımızla...

$|$|$|$|$|$|$|$|$ 

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ