Piyasalar - Canlı


MOMDER Etkinlikleri

Duyurular

Duyurular

Haberler

Kurul ve Karar

Mezunlarımıza {loadposition davetiye} {xtypo_rounded2}Sevgili Mezunlarımız, 2018 yılının son ayına girmiş bulunmaktayız. Bu yıl, mezunlarımız ile Okulumuzun adını yaşatacak, birlik ve…

Ayrıntı...
İstanbul Şubesi Tiyatroda Buluştu

İstanbul Şubesi Tiyatroda Buluştu

Son Haberler

İstanbul Tiyatrodaydı

İstanbul Şubesi Tiyatro Etkinliği MOMDER İstanbul Şubemiz, sanatsal etkinlikler çerçevesinde, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mezunlarımızı tiyatroda buluşturmaya…

Ayrıntı...
Selda Salman Acar La Vision Art Galery'de

Selda Salman Acar La Vision Art Galery'de

Başarılar Selda, Gururumuzsun

  {xtypo_quote} Sanat öyle güzel bir platform ki, bir anda en derin düşüncelerinizi, duygularınızı, yorumlarınızı hiç tanımadığınız insanlarla paylaşıyorsunuz. Yine…

Ayrıntı...
Bahar Özdemir TÜYAP Kitap Fuarında

Bahar Özdemir TÜYAP Kitap Fuarında

Son Haberler

Mezunumuz Fuara Davet Ediyor

Bu yıl 10-18 Kasım tarihleri arasında Beylükdüzü'nde 37. kez kitapseverler ile buluşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarının Maliye Okulu mezunları için…

Ayrıntı...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Mezunlarımıza

This content requires Flash Player!
To view this content, JavaScript must be enabled, and you need the latest version of the Flash Player.
Download Adobe Flash Player now!

 
Sevgili Mezunlarımız,

2018 yılının son ayına girmiş bulunmaktayız.

Bu yıl, mezunlarımız ile Okulumuzun adını yaşatacak, birlik ve dayanışmamızı yükseltecek bir çok etkinlikte bir araya geldik.

• Tüm derneklerimiz ile koordineli yürüttüğümüz 2018 yılı etkinliklerinin;

• görsel sunumlarla değerlendirilmesi , 
• tartışılagelen yapılanmalar ile ilgili kararların alınması,
• Gaziantep MOMDER Başkanı Hasan Şahin'in Okulumuzu tanıtan bir kitabın çıkarılması önerisi,
• Genel Merkezimizin “Andaç” hazırlıklarının bilim insanlarımız refakatinde yürütülmesi için gerekli Bilim /Danışma Kurullarının oluşturulması,
gündemiyle, 

Şimdi ASBÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu eğitim ve öğrenimi için kullanılan Ankara Maliye Okulu binamızda, yönetim kurullarımız, bilim insanlarımız bir araya geliyoruz. 

15-16 Aralık 2018 günlerinde yapılacak toplantımıza Derneklerimizin ve Spor Kulübümüzün mezunlarımızdan yetki almış yönetim ve denetim kurulu üyeleri, akademisyenlerimiz ile birlikte alınacak kararlar için önerisi olan tüm mezunlarımız davetlidir. 

Salon, toplantı düzeneğinde 60 kişilik olduğundan, diğer katılımcı mezunlarımızın eş zamanlı sinevizyon internet paylaşımı ile izleyebilmesi ve görüş bildirmesini mümkün kılmak, ayrıca fiziki katılımı sağlamak için 1949 yılına kadar Maliye Okulu olarak hizmet veren Ulus’taki Atatürk Kız Meslek Lisesi Konferans Salonunun Pazar günü kullanılması düşünülmekte, bu hususta Okul Yönetimiyle görüşmeler sürdürülmektedir.

Öte yandan, 15 Aralık 2018 akşamı Ankara dışından gelen konuklarımız ile birlikte Devlet Tiyatrolarının sahnelediği güzel bir oyunu Ziraat Sahnesinde seyretmek için toplu bilet rezervasyonu yapılmıştır.

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Maliye Okulu resmi web sitesinin admini Mesut Kullar’ın hazırladığı davetiye kapağında yer verilen ve üç Okulumuzu simgeleyen çınar ağacı, mezunlarımızın, kendileri var oldukça yaşatacağı kutsallıktadır. Bunun bilincindeyiz.

Saygı ve sevgilerimizle,

MO tpDamga LogoMaliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi
Yönetim Kurulu adına,

Ahmet Kaya
Genel Başkan

 


Bültenlerimiz İle Size Daha Yakınız

 

 Bültenlerin içeriğini tam ekran boyutunda görmek için yukarıdaki alanın sağ altındaki Ekran Resmi 2018 12 07 02.10.58 simgesine tıklayınız

MOMDER Genel Merkezi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana, tüm mezunlarımıza her platformda ulaşmayı, Maliye Okulu ruhunu hep birlikte yaşamayı, ayrıca her ortamda Okulumuzun değerini, Ülkemiz için önemini ve gerekliliğini vurgulamayı hedefledik.
 

Bundan böyle, teknolojinin sağladığı fırsat ve kolaylıklardan da yararlanarak size aylık bültenlerimizle erişmek, yurdun dört bir yanına dağılan mezunlarımız hakkında haberler vermek, etkinliklerimizi zamanında duyurarak katılımınızı en üst düzeyde sağlamak istiyoruz. Bu amaçla, Derneğimiz kayıtlarında e-posta adresi olan mezunlarımıza aylık bültenlerimizi göndermeye başladık. Ancak bazı mezunlarımızın e-posta adreslerinin aktif olmadığı nedeniyle ilgili sunucular tarafından kabul edilmediğini üzülerek belirtmek isteriz. Umarız sözkonusu eksik bilgiler en kısa zamanda Derneğimize -aşağıdaki formdan- ulaştırılır.

Bültenimiz size ulaşmadıysa ve ayda bir kez edinmek isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurup Derneğimize iletiniz.

Bu iletişimimizin, Oral LEVENDER (1958) ağabeyimizin de söylediği gibi, "iki kişi kalana kadar" ve katkılarınızla sürmesini dileriz.

Hep birlikte, daha iyiye ulaşmak için, lütfen öneri ve eleştirilerinizi, ayrıca mezunlarımız ile paylaşmak istediğiniz anı, şiir, öykü ve makalelerinizi  sabırsızlıkla  Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız .

Yarınınız bugününüzden iyi olsun.MO tpDamga Logo

Maliye Okulu Mezunları Derneği
Yönetim Kurulu a.

Ahmet KAYA
Genel Başkan.

Ücretsiz Bülten Kayıt Formu
Adınız *
Soyadınız *
Okulunuz *
Mezuniyet Yılınız *
E-Posta Adresiniz *
Bülten istiyorum
.
 

mo damga

İstanbul Şubesi Tiyatro Etkinliği

MOMDER İstanbul Şubemiz, sanatsal etkinlikler çerçevesinde, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mezunlarımızı tiyatroda buluşturmaya devam ediyor.

İstanbul Devlet Tiyatrosunun sahnelediği, William Shakespeare'in Hırçın Kız adlı oyununu 24 Kasım akşamı izleyenler arasında Maliye Okulu mezunları da vardı.

Devlet Tiyatrolarının web sitesinde oyunun konusu kısaca şöyle: Battista, huysuz büyük kızı Katerina evlenmeden, küçük kızı Bianka'nın evlenmesine izin vermeyeceğini açıklamıştır. Küçük kızın talipleri, bu kilidi açması için Petrukio'ya başvururlar. Petrukio hem evlenip kadının yüklü çeyizine konmak, hem de onu terbiye edip uysallaştırma iddiası ile işe girişir. Bu arada Bianka'nın talipleri de türlü yöntemlerle genç kıza yaklaşmaya, gönlünü çelmeye çalışırlar. Katerina'nın erkek egemen çevreye ayak direme çabası ile Bianka'yı elde etmek için kurulan düzenler, bir çeşit anafor oluşturacaktır. Televizyonun ünlü dizilerinden de tanıdığımız oyuncuların rol aldığı Hırçın Kız'da Sinyor Battista'nın biri fevkalade hırçın ve dik başlı, diğeri uysal ve uyumlu iki kızının evlilik maceraları anlatılıyor.

MOMDER İstanbul Şubesinin kültürel etkinliğine emek verenler ile sanatsever mezunlarımız ve yakınlarına teşekkür ediyoruz.

hkiz hkiz2

Oyunu birlikte izlemenin keyfini yaşayan mezunlarımızdan bir grup

mo damga

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ